Ahşap Palet

Palet Nedir Ve Palet Çeşitleri Nelerdir?

1994 yılından beri hizmetinizde olan Arda Palet Orman Ürünleri San Tic Ltd Şti olarak sıfır ve ikinci el her çeşit palet üretiyor ve sizlerin kullanımına sunuyoruz. Paletlerimiz lojistik içerisinde, taşıma ve depolama sırasında ürünlerinizin zarar görmesini engeller ve taşımalarını kolaylaştırır. Arda Palet olarak paletlerimizi son kaliteyle üretiyor ve düşük maliyetle kullanımınıza sunuyoruz. Paletlerimiz taşıma zincirinin neredeyse tüm aşamalarında kullanılabilir. Taşınmakta olan yüklerinizi, paletlerimiz ile bir araya getirebilir ve bu sayede yüklerinizin taşınmasını kolaylaştırabilirsiniz. Yapılarına ve çeşitlerine göre çeşitlilik gösteren paletlerimiz genel olarak ahşap, fiber, metal, plastik ve çelikten yapılır. Ahşap paletlerimiz, tekrar onarılabildiği için hem daha uzun ömürlü olmakta hem de kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

 

Ahşap Palet Nedir?

Ahşap paletler 1930’lu yıllarda ortaya çıkmış ve sanayi ile nakliyat işlerinde kullanımları son derece hızlı gelişmiştir. Ahşap paletlerimiz en çok tercih edilen palet çeşitlerindendir. Ahşap paletlerimizi genellikle çam ya da kavak kerestesi kullanarak üretiyoruz. Ahşap paletlerimizi, transpalet ve forkliftle paketlenen ürünlerinizin taşıması için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Ahşap Paletlerimizin Avantajları Nelerdir?

Taşıma zincirinin başlangıcından itibaren son noktasına kadar tüm aşmalarında kullanılabilen ahşap paletlerimiz, bu sürecin etkin bir şekilde işlemesine yardımcı olmaktadır.

Yurt içinde veya yurt dışında satılan mallarınızın zarar görmemeleri için yapılan ambalajlama işleminin ardından taşınması için ahşap paletlerimizi kullanabilirsiniz.

Ahşap paletlerimiz sayesinde ürünleriniz; daha etkin bir şekilde taşınmakta ve muhafaza edilmektedir. Ürünlerinizin doğru şekilde sabitlenmiş olmaları nedeniyle dayanıklılıkları artmakta, hasara uğrama olasılıkları da azalmaktadır.

Ahşap paletlerimizi ikinci el olarak da satışa sunmaktayız.

Kullanışlı olmaları nedeniyle ahşap paletlerimiz, oldukça geniş bir kitle tarafından kullanılmaktadır.

Paletlerimiz taşımacılıktan başka AVM’ler için de çok önemlidir. Yük indirme ve bindirme işlemlerini çok yapan AVM’ler, palet üzerinde bulunan malzemeleri özel asansörlü kasa araçları ile alarak palet arabalarına indirmekte, yüzlerce kilo ağırlığındaki yükü rahatlıkla taşıyabilmektedir.

Ahşap paletlerimizin standart olarak üretilmektedir. Bu nedenle taşıma ve yükleme esnasında kolaylık sağlanmaktadır.

 

Ahşap Palet Çeşitlerimiz Nelerdir?

Ahşap palet çeşitlerimiz giriş yönleri ve kanat türlerine göre farklı kategorilere ayrılmaktadır. Ahşap palet çeşitlerimiz standart ölçülere göre üretilmekle birlikte müşterilerimizin özel ölçü isteklerine göre de çeşitlenebilir. Standart Ahşap paletlerimiz genellikle iki yön girişi olan birleşik tabanlı paletler, dört yön girişi olan birleşik tabanlı paletler, iki yön girişi olan ayrık tabanlı paletler, dört yön girişi olan ayrık tabanlı paletler ve standart tipli paletler olarak farklı kategorilere ayrılmaktadır.

 

Posted in Palet Blog and tagged , .