Ahşap Palet Fiyatları

Palet Fiyatları

Nakliye sektöründe, en büyük sorunlardan biri malların yüklenmesiydi. Palet sisteminin icad edilmesi ile birlikte, nakliye işleri son derece kolay hale gelmiştir. Kullanışlı olması ve hızlı nakliye sistemi ile paletler vazgeçilmez nakliye malzemesi haline gelmiştir. Paletler, plastik, çelik, unta, metal, fiber ve çelik malzemeden üretilmektedir.

 

1930’lu yıllardan sonra oldukça rağbet gören paletler, hızlı nakliyenin adresi olmuştur. Yük birleştirme tavası ile yüklerin paletlere yüklenmesi oldukça kolay bir hale gelmiştir. Forklift çatallarının rahat gireceği şekilde üretilen paletler, yüklerin güvenli bir şekilde dizilmesi için özel dizayn edilmiştir. Çevre dostu ahşap paletler, uygun ahşap palet fiyatları ile en çok kullanılan paletlerdir. Küçük parçaların sağlam bir kutuya konması ve uygun bir şekilde paletlere dizilmesi ile güvenli bir şekilde taşınabilmektedir. Özel dizaynlı paletler, özürsüz ağaçlardan üretilmektedir. Sunta paletler, suya dayanıksız olduğu için, içeride kullanılır.

 

Neden Ahşap Palet

 

-20 nemlilik oranını geçmeyen ve 650 kg/m3 yoğunluk ile keresteler oldukça sağlamdır. Üst ve alt kademeden oluşan paletler, 100×120 cm ebatları ile standart olarak üretilmektedir. İki taraflı ve dört taraflı palet seçenekleri ile forklift çatallarının rahat girmesi için özel olarak imal edilmiştir. İki taraflı paletlerde, forklift iki taraftan girebilmektedir. Dört taraflı paletlerde, forklift dört yandan da yükü almak için çatalları ile girebilmektedir. Krişli ve bloklu olmak üzere iki tasarımla ahşap paletler üretilmektedir.

 

İki yönlü, iki basamaklı, ters yüz edilemeyen, kirişi olan paletler, düz çevrilemeyen, çift taraflı, ters, kirişli palet, İki taraflı ve kirişli, ters olan düz olarak çevrilemeyen palet, ters olan ve düz çevrilemeyen 4 taraflı iki sıralı palet, 1 katlı, 1 sıralı ve iki yönlü palet, tersine döndürülemeyen, 1 katlı, 2 sıralı, 2 yönlü kirişli palet, her iki yüzüde kullanılabilen, çift bölme kanatlı, 2 yönlü palet, blok halinde, tersi olmayan, iki kademeli, 4 yönlü palet çeşitleri ile üretilmektedir.

 

Sanayinin gelişmesine çok büyük katkısı olan hızlı ve güvenli nakliyat, bu hıza paletlerin icadı ile ulaşmıştır. Paletler sayesinde, Avm gibi büyük alış-veriş yerlerine mal indirme-bindirme işlemleri oldukça kolaylaşmış, Avm’lerin nakliyat maliyetleri düşmüştür. Paletlerin forklift ve palet arabası gibi araçlarla son derece uyumlu olmakla birlikte, ahşap palet fiyatları uygun bir şekilde sunulmaktadır.

Posted in Palet Blog and tagged , .