Euro Palet

Euro Palet 

Paletlerimiz aralarında en çok kullanılanları ahşap ve Euro paletlerdir. Euro paletlerin çok fazla tercih edilmesinin nedenlerinin başında, kurutulmuş tahta malzemeden üretilmiş olmalarıdır. Kurutulmuş tahtadan ürettiğimiz Euro paletlerimiz ürünlerinizi mantar ve böcek gibi istenmeyen etkenlerden uzak tutmaktadır. Tek tip olarak ürettiğimiz Euro paletlarimiz hem daha kolay üretilebilmekte hem de firmanızın daha kolay kullanmasına ve daha rahat taşımasına neden olmaktadır. Euro paletlerimizi ağır yüklerin taşınmasında güvenle kullanabilirsiniz.

 

Euro Paletlerimizin Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Euro paletlerimiz sağlamlık ve dayanıklılık sağlamaktadır.

Euro paletlerimiz çevre dostu olduğu için kullanım süreleri bittiği zaman doğaya tekrar kazandırılabilirler.

Euro paletlerimizi uluslararası standart boyutlarda, seri olarak üretmekteyiz. Bu nedenle Euro paletlerimiz diğer palet türlerinden ayrılmaktadır.

Euro paletlerimizin standart ölçüleri 80x120x12 cm olarak belirlenmiştir.

Euro paletlerimizin yapımında kullanılan malzemeler çam ya da kavak ağaçlarıdır.

Euro paletlerimizin ortalama ağırlıkları 20-30 kilogram arasındadır.

Euro paletlerimiz ağır malzemelerin taşınması için idealdir.

Paletlerimizin üzerinde 1 tondan fazla yük taşınabilir.

Dayanıklı olduklarından dolayı kullanım ömürleri çok uzundur.

Paletlerimizin üretiminde TSE standartlarına uygun çiviler kullanılmaktadır.

Daha sağlam olması için Euro paletlerimizde nürveli yani burgulu özel üretim çiviler kullanılmaktadır.

Euro paletlerimizin üretiminde ağırlıklı olarak makine gücü kullanılmaktadır.

Euro paletlerimiz üretiminden sonra ısıl işlemlere maruz bırakılmaktadır. Bu sayede zararlı canlıların (mantar ve böcek gibi) depolama ve bir ülkeye ya da şehre taşınması sırasında ürünlerinizi ve paletlerimiz korunmaktadır.

Arda Palet olarak müşterilerimize hem sıfır hem de ikinci el olarak Euro palet satışı gerçekleştirmekteyiz.

Euro palet fiyatı peletlerimizin sıfır ve ikinci el olmalarına göre değişiklik göstermektedir. Kullandığınız paletlerinizi alıyoruz ve gerekli onarımları yaptıktan sonra sıfır gibi satmaktayız. Ayrıca bu ikinci el Euro palet fiyatları sıfırlarına göre neredeyse yarı yarıya fark etmektedir.

Euro paletlerimizin köşeleri ovaldir. Bu sayede hem kolay kullanım sağlamaya yardımcı olmakta hem de indirme-taşıma gibi işlemler sırasında avantaj sağlamaktadır. Tüm paletlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek, uzmanlarımızın görüşlerini almak için bizimle iletişime geçebilir, ardapalet.com.tr internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Euro Palet İmalatı

Euro Palet İmalatı

Ambalajların en önemli parçalarından birisi olan paletler, paketlenmiş ürünlerin transpalet yardımı ile kolay bir şekilde taşıma işleminin yapılabilmesi için üretilmektedir. Paletler en çok ahşap malzemelerden üretilirler. Paketlenmiş ürünlerin bir yerden bir yere nakledilmesi gerçekten zor ve ciddi bir iştir. Çünkü firmalar ürünlerin hasar görmeden kendilerine teslim edilmesini istemektedirler.

 

Taşınma sırasında herhangi bir zarar görme durumunda taşıma şirketi hasarı karşılamak zorundadır. Hasar karşılamanın yanında firmanın taşıma şirketine olan güveni de zarar görecektir. Böyle durumlarla karşılaşılmak istemeyen taşıma şirketleri paketlenmiş ürünlerin sağlam bir şekilde yerine ulaşması için palet kullanmaktadırlar. Ürünlerin yalnızca hasarsız taşınması önemli değildir ayrıca zamanında yerine teslim edilmesi de çok önemlidir.

 

Paletlerin imalatı ahşap ve Euro palet imalatı olarak ayrılmaktadır. Euro paletleri diğer paletlerden ayıran özellikler bulunmaktadır. Euro palet imalatı yapılırken üretiminde kurutulmuş ahşap kullanılmaktadır. Böylece mantar oluşumu ve böceklenme gibi istenmeyen kötü durumlarla karşılaşma gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Tamamen çevre ile dost bir üründür.

 

Euro Paletler 

 

Ticaret yapan ülkeler için favori olan Euro paletler kullanım kolaylığı açısından çok tercih edilmektedir. Damgalar nedeniyle diğer paletlerden ayrılmaktadır. Genel olarak Euro paletlerin ölçülerine bakıldığında belli standart ölçülere sahip olduğu görülmektedir. Ama istenirse eğer standart olan ölçülerde de değişiklik yapılabilir.

 

Genellikle kavak ve çam ağaçlarından Euro palet imalatı yapılmaktadır. Bu nedenle ürünlerin ağırlıkları tam olarak bilinmemektedir. 25 ile 30 kg arasında değişme göstermektedir. Birden fazla yükü üzerinde barındırabilme özelliğine sahiptir. Ticaret alanında çok çok gerekli bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır.