Euro Palet

Euro Palet 

Paletlerimiz aralarında en çok kullanılanları ahşap ve Euro paletlerdir. Euro paletlerin çok fazla tercih edilmesinin nedenlerinin başında, kurutulmuş tahta malzemeden üretilmiş olmalarıdır. Kurutulmuş tahtadan ürettiğimiz Euro paletlerimiz ürünlerinizi mantar ve böcek gibi istenmeyen etkenlerden uzak tutmaktadır. Tek tip olarak ürettiğimiz Euro paletlarimiz hem daha kolay üretilebilmekte hem de firmanızın daha kolay kullanmasına ve daha rahat taşımasına neden olmaktadır. Euro paletlerimizi ağır yüklerin taşınmasında güvenle kullanabilirsiniz.

 

Euro Paletlerimizin Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Euro paletlerimiz sağlamlık ve dayanıklılık sağlamaktadır.

Euro paletlerimiz çevre dostu olduğu için kullanım süreleri bittiği zaman doğaya tekrar kazandırılabilirler.

Euro paletlerimizi uluslararası standart boyutlarda, seri olarak üretmekteyiz. Bu nedenle Euro paletlerimiz diğer palet türlerinden ayrılmaktadır.

Euro paletlerimizin standart ölçüleri 80x120x12 cm olarak belirlenmiştir.

Euro paletlerimizin yapımında kullanılan malzemeler çam ya da kavak ağaçlarıdır.

Euro paletlerimizin ortalama ağırlıkları 20-30 kilogram arasındadır.

Euro paletlerimiz ağır malzemelerin taşınması için idealdir.

Paletlerimizin üzerinde 1 tondan fazla yük taşınabilir.

Dayanıklı olduklarından dolayı kullanım ömürleri çok uzundur.

Paletlerimizin üretiminde TSE standartlarına uygun çiviler kullanılmaktadır.

Daha sağlam olması için Euro paletlerimizde nürveli yani burgulu özel üretim çiviler kullanılmaktadır.

Euro paletlerimizin üretiminde ağırlıklı olarak makine gücü kullanılmaktadır.

Euro paletlerimiz üretiminden sonra ısıl işlemlere maruz bırakılmaktadır. Bu sayede zararlı canlıların (mantar ve böcek gibi) depolama ve bir ülkeye ya da şehre taşınması sırasında ürünlerinizi ve paletlerimiz korunmaktadır.

Arda Palet olarak müşterilerimize hem sıfır hem de ikinci el olarak Euro palet satışı gerçekleştirmekteyiz.

Euro palet fiyatı peletlerimizin sıfır ve ikinci el olmalarına göre değişiklik göstermektedir. Kullandığınız paletlerinizi alıyoruz ve gerekli onarımları yaptıktan sonra sıfır gibi satmaktayız. Ayrıca bu ikinci el Euro palet fiyatları sıfırlarına göre neredeyse yarı yarıya fark etmektedir.

Euro paletlerimizin köşeleri ovaldir. Bu sayede hem kolay kullanım sağlamaya yardımcı olmakta hem de indirme-taşıma gibi işlemler sırasında avantaj sağlamaktadır. Tüm paletlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek, uzmanlarımızın görüşlerini almak için bizimle iletişime geçebilir, ardapalet.com.tr internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

İkinci El Euro Palet Fiyatları

İkinci El Euro Palet Fiyatları

Dış ve iç ticaretlerde taşınacak yüklerin bir arada düzen ve dizayn içinde olması üretici firmalar tarafından dikkat edilen bir husustur. Aksi takdirde üretici herhangi mal kaybı, yüklerin zedelenmesinde maddi açıdan sıkıntıya düşebilir. Taşınma işlemi gerçekleşirken kullanılan paletler güvenilir bir taşımacılıkta önemli bir rol oynar.

 

Taşımacılıkta kullanılan paketlerin kaliteli oluşu da sağlıklı bir işlem için başta gelen özellikler arasındadır. Taşınacak ürünün özelliklerine göre farklı ham madde çeşitleri olan paketler çam, euro, metal, ahşap, tahta, plastik, ve modül sandık olarak üretilir. Uluslararası Demiryolu Birliğince onaylanmış olan euro paletler Avrupa standartlarına uygun bir palet çeşididir.

 

Euro Palet Ölçüleri

 

Uluslararası en yaygın kullanılan ölçüsü 80*120 cmdir. Belirli bir ortalama ağırlık söylenilmesi gerekirse 25 ila 30 kg olan euro paletler ağırlık olarak binden fazla yükü taşıyabilmektedir. Ham maddesinde kullanılan kurutulmuş ahşap sayesinde bakterileri, mantarı euro palet üzerinde bulundurmamaktadır. Bu ölçü kullanımı genelde standarttır. Euro paletler, montajlamasından kullanılan çivinin kalitesine kadar paletin dayanıklılığı maksimum seviyeye çıkartacak cinstendir.

 

Euro palet üretiminin gerçekleşmesi için yetki dâhilinde olması ve uluslararası gözetim şirketleri tarafından kontrol edilmektedir. Euro paletlerin maliyeti düşük ve çevreci bir palet çeşididir. Euro paketin geri dönüşümlü olup tamir edilebilir özellikte oluşu ikinci el alma imkânını yaratır. İkinci el euro palet fiyatları kalitesine göre değişerek şirketler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Standart oluşu, her sektör tarafından kullanılabilir oluşu sebebiyle ikinci el euro palet fiyatları zaman zaman artışa geçmektedir.