İkinci El Euro Palet Fiyatları

İkinci El Euro Palet Fiyatları

Dış ve iç ticaretlerde taşınacak yüklerin bir arada düzen ve dizayn içinde olması üretici firmalar tarafından dikkat edilen bir husustur. Aksi takdirde üretici herhangi mal kaybı, yüklerin zedelenmesinde maddi açıdan sıkıntıya düşebilir. Taşınma işlemi gerçekleşirken kullanılan paletler güvenilir bir taşımacılıkta önemli bir rol oynar.

 

Taşımacılıkta kullanılan paketlerin kaliteli oluşu da sağlıklı bir işlem için başta gelen özellikler arasındadır. Taşınacak ürünün özelliklerine göre farklı ham madde çeşitleri olan paketler çam, euro, metal, ahşap, tahta, plastik, ve modül sandık olarak üretilir. Uluslararası Demiryolu Birliğince onaylanmış olan euro paletler Avrupa standartlarına uygun bir palet çeşididir.

 

Euro Palet Ölçüleri

 

Uluslararası en yaygın kullanılan ölçüsü 80*120 cmdir. Belirli bir ortalama ağırlık söylenilmesi gerekirse 25 ila 30 kg olan euro paletler ağırlık olarak binden fazla yükü taşıyabilmektedir. Ham maddesinde kullanılan kurutulmuş ahşap sayesinde bakterileri, mantarı euro palet üzerinde bulundurmamaktadır. Bu ölçü kullanımı genelde standarttır. Euro paletler, montajlamasından kullanılan çivinin kalitesine kadar paletin dayanıklılığı maksimum seviyeye çıkartacak cinstendir.

 

Euro palet üretiminin gerçekleşmesi için yetki dâhilinde olması ve uluslararası gözetim şirketleri tarafından kontrol edilmektedir. Euro paletlerin maliyeti düşük ve çevreci bir palet çeşididir. Euro paketin geri dönüşümlü olup tamir edilebilir özellikte oluşu ikinci el alma imkânını yaratır. İkinci el euro palet fiyatları kalitesine göre değişerek şirketler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Standart oluşu, her sektör tarafından kullanılabilir oluşu sebebiyle ikinci el euro palet fiyatları zaman zaman artışa geçmektedir.