İkinci El Tahta Palet Fiyatları

İkinci El Tahta Palet Fiyatları

Gün geçtikçe ihtiyaçlar arasında görülen bir ürün olan paketler, kullanım kolaylığı ve rahatlığı ile bizlere kolaylık sağlamaktadır. Birden fazla çeşit ve özellikte olan paketlerin, kullanım alanına göre farklı türden olan seçenekleri ile müşterilerine sunulmaktadır. Fiyatları da oldukça makul olan paketler birçok firma tarafından birinci ve ikinci el olarak alım satımları gerçekleştirilmektedir.

 

Birinci elinden daha uygun fiyatla satılan ikinci el tahta palet fiyatları da, satan firma tarafından farklılık göstermektedir. İkinci el tahta palet fiyatları uygun fiyatıyla dikkat çekerek, kullanıcılarına bir avantaj da sağlamaktadır.

 

Birden fazla kullanım alanıyla, kullanıcıların yük ve eşya taşımacılığında özellikle yardımına koşan, paketler zaman kazandırarak, birçok yükün aynı anda hızlı ve güvenceli bir şekilde taşınmasına yardımcı olmaktadır.

 

Birçok satıcı firma tahta palet ve seçeneklerini en uygun ve en kaliteli şekilde müşterilerine sunmakta olup, ürünleriyle müşterilerine 0 müşteri memnuniyetini de sağlamaktadırlar. İkinci el tahta palet fiyatları, birinci el tahta paletleri ve seçeneklerine göre daha uygun olup, kullanıcıların uygun bütçeyle satın alma işlemini gerçekleştirmede büyük rol oynamaktadır.

 

Tahta Palet Ürünleri

 

Yetkili bir firmadan yardım alarak, size ve yapacağınız isin durumuna göre mevcut ikinci el tahta paletlere kolaylıkla ulaşabilir, uygun fiyatlar ile ürünlerinizi güvenli bir şekilde temin edebilirsiniz. Paketlerin kullanım yaygınlığı arttıkça oluşan talebe uygun birçok firma bu sektörde adım atarak, müşterilerine en kaliteli ve en güvenli paletlerin teslimini yapmaktadır.

 

7/24 kolayca ulaşabileceğiniz ikinci el tahta paletler ile ağır ve sorunlu yüklerinizin taşımacılığı artık çok daha rahat ve kolay.

 

Tahta Palet

Tahta Palet

Bu paletler kullanımı ile ilgili pek çok avantajı vardır. Bunların en başında şüphesiz fiyat açısından uygun olması yer almaktadır. Bütçesini düşünen kullanıcılar için gayet ideal bir tercih olduğu söylenebilir. İkinci maddesine değinir isek bozulan veya eskiyen ahşap paletlerinizi onarıp tekrardan kullanabilirsiniz.

 

Hatta daha ileri gidip işinize artık yaramıyor ise kırılan veya onarılmaya ihtiyacı olan yerlerini onarıp paraya çevirebilir, yani satabilirsiniz. Bu konumda tek yapmanız gereken bozulan kırılan parçaları tekrar birleştirip onarabilmek. Pek çok yaratıcı palet satıcıları ikinci el olarak sattıkları bu paletleri boyayıp yeni kullanıcılara satarak daha çok ilgi görmektedir. Hal ve durum böyle olunca tahta palet kullanıcıları çoğalıyor olsa gerek ki en tercih edilenler arasında yer almakta. Bir diğer değiş ile tahta paletler doğaya zara vermeme özelliği ile de insanların bir numarası olmaktan geri durmuyor.

 

Tahta Palet İmalatı

 

Paletin imalatında tahta, ağaç ve hatta refi kullanılabilir. Palet kullanımını kaybetmiş ise tam dönüşümlü olarak kâğıda dönüşüm özelliği taşımasından ötürü imalatçının da kullanıcının da cebi kazanmaktadır. Özelliklerinden bahsedecek olursak, yük taşıma ve aşınma konusunda tahta palet diğer paletlere göre daha dirençli olmaktadır. Örneğin; gıda sektöründesiniz koli koli mal dizdiniz ve paleti kendinize doğru çekmektesiniz, palet eğer plastik ise üzerindeki kutuların tırtıklı bir yüzeyi olmadığından kolayca kayacaktır ve yüzeyde sağlıklı bir tutuş potansiyeli yaratmayacaktır.

 

Bide paletin tahta olduğunu düşünelim, tahta paletin yüzeyinin sürtülmeleri ve kayma eğimine karşılık plastik palete göre daha sürtüngen yani tırtıklı pütür pütür bir yüzey tabakası bulunmaktadır, böylece kutular ile arasında bir kayma mesafesi yaratmamış olacağından güvenlik açısından daha kullanışlı ve uygun olacaktır. Sırası ile en çok bilinen palet türlerini sıralamak gerekir ise; cp3 palet, euro palet, cp9 palet, 100*120 tahta palet, 80*120 tahta palet olarak sıraya koymanın faydalı olacağı kanısındayız. Bu konumlamadan sonra ise ana tercih olan plastik veya tahta palet mi alıp almayacağı konusunda karar kılmak. Tasarruf açısından bakıldığı zaman ise sıfırları fiyat açısından uygun olup, ikinci el satışlarının ise hemen hemen yarı fiyata satılmakta olduğunu söyleyebilir.

 

İstanbul Palet

İstanbul Palet

Alanının öncülerinden olan İstanbul Palet olarak firmamız müşterilerinin memnuniyetini sağlamayı görev edinmiştir.

 

  Palet nedir? Ne için kullanılır? Standartları nelerdir?

 

Palet, sevkiyat sırasında kullanılan malzemelerdir. Paletler, tahta, plastik, metal ve bunların karışımlarından üretilmektedir. Paletler, mm’lik ölçülerle üretilip evrensel olarak standart yoktur. Her ülkenin kendine göre ürettiği palet boyutları bulunur ve palet ismi üretildiği ülkenin ismini ön ek olarak alır. Örneğin Kuzey Amerika’da üretilen bir palet ” Kuzey Amerika paleti” ismini alır. Paletler taşımacılığın vazgeçilmez unsurlarıdır ve ürünlerin kolaylıkla ve sorunsuz taşınmalarına yardımcı olurlar.

 

 Paletler ne işe yararlar?

 

Paletler her şeyden önce zamandan tasarruf etmemizi sağlarlar. Taşıma sırasında olabilecek darbelere, çizilmelere ve kırılmalara karşı taşınılan malları korurlar. Firmalara da avantaj sağlarlar. Firmaların işçi maliyetlerinin azalmasına neden olurlar. Çünkü işçi sayısının azalmasına olanak tanır. Paletler, ayrıca ürünlerin taşımasını kolaylaştırırlar. Depodaki ürünlerin düzenliliğini sağlarlar. Düzenli bir taşımacılık sağladıkları gibi ürün yerleştirilmesinde kolaylık tanırlar. Paletler, ayrıyeten depodaki ürünlerin doğal afetlere özellikle de sele karşı korurlar.

 

Paletlerin türleri nelerdir? Ve en çok tercih edilen palet türleri hangileridir? Peki, neden bu tür paletler daha çok tercih edilirler?

 

Paletlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Çünkü paletler tahta, plastik ve metalden yapıldıkları gibi bunların çeşitli karışımlarından da üretilebilmektedirler. Bunların arasında en çok kullanılanları Euro, Ahşap ve Plastik paletlerdir. Bu üç palet hem çok üretilirler hem de uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Bunların arasında en çok plastik palet tercih edilmektedir. Nedeni ise plastik paletlerin ucuz olduğu kadar hafif malzemeden yapılmış olmalarıdır. Plastik paletlerin taşınması kolaydır.

 

Plastik paletler daha kolay üretilirler. Seri üretime diğerlerine göre daha uygundur. Tahta paletlerin tercih edilmesinin nedeni ise doğaya geri kazandırabilmeleridir. Tahta paletinizin ömrü bittiğinde çöpe atmazsınız. Onu değerlendirebilirsiniz. Plastik ve euro paletler ise doğaya geri kazandırılamazlar. Euro paletlerin tercih ve üretilme nedenleri daha kaliteli ürün olmalarından dolayı ömürlerinin uzun ve daha kaliteli hizmet verebilmeleridir. Euro paletlerin tahta ve plastik paletlere karşı daha ağır olmaları bir dezavantajıdır. İstanbul Palet firmamız ise isteğe göre istenilen sayıda palet üretimi yapabilmektedir.

 

Paletler nasıl üretilir ve ne gibi işlemlere tabi tutulurlar?

 

Paletler, özel üretimin malzemeleridir. Üretiminde seri üretim olabileceği gibi küçük işletmelerde manuel üretim de olabilmektedir. Paletlerin genel bir özellikleri ise kullanılan çivilerinin nervürlü yani burgulu olmasıdır. Ayrıca zararlı bakterileri bünyesinde barındırmasın diye de ısıl işlemlerden ve fumigasyon işleminden geçirilirler.