İkinci El Euro Palet Fiyatları

İkinci El Euro Palet Fiyatları

Dış ve iç ticaretlerde taşınacak yüklerin bir arada düzen ve dizayn içinde olması üretici firmalar tarafından dikkat edilen bir husustur. Aksi takdirde üretici herhangi mal kaybı, yüklerin zedelenmesinde maddi açıdan sıkıntıya düşebilir. Taşınma işlemi gerçekleşirken kullanılan paletler güvenilir bir taşımacılıkta önemli bir rol oynar.

 

Taşımacılıkta kullanılan paketlerin kaliteli oluşu da sağlıklı bir işlem için başta gelen özellikler arasındadır. Taşınacak ürünün özelliklerine göre farklı ham madde çeşitleri olan paketler çam, euro, metal, ahşap, tahta, plastik, ve modül sandık olarak üretilir. Uluslararası Demiryolu Birliğince onaylanmış olan euro paletler Avrupa standartlarına uygun bir palet çeşididir.

 

Euro Palet Ölçüleri

 

Uluslararası en yaygın kullanılan ölçüsü 80*120 cmdir. Belirli bir ortalama ağırlık söylenilmesi gerekirse 25 ila 30 kg olan euro paletler ağırlık olarak binden fazla yükü taşıyabilmektedir. Ham maddesinde kullanılan kurutulmuş ahşap sayesinde bakterileri, mantarı euro palet üzerinde bulundurmamaktadır. Bu ölçü kullanımı genelde standarttır. Euro paletler, montajlamasından kullanılan çivinin kalitesine kadar paletin dayanıklılığı maksimum seviyeye çıkartacak cinstendir.

 

Euro palet üretiminin gerçekleşmesi için yetki dâhilinde olması ve uluslararası gözetim şirketleri tarafından kontrol edilmektedir. Euro paletlerin maliyeti düşük ve çevreci bir palet çeşididir. Euro paketin geri dönüşümlü olup tamir edilebilir özellikte oluşu ikinci el alma imkânını yaratır. İkinci el euro palet fiyatları kalitesine göre değişerek şirketler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Standart oluşu, her sektör tarafından kullanılabilir oluşu sebebiyle ikinci el euro palet fiyatları zaman zaman artışa geçmektedir.

 

İstanbul Palet

İstanbul Palet

Alanının öncülerinden olan İstanbul Palet olarak firmamız müşterilerinin memnuniyetini sağlamayı görev edinmiştir.

 

  Palet nedir? Ne için kullanılır? Standartları nelerdir?

 

Palet, sevkiyat sırasında kullanılan malzemelerdir. Paletler, tahta, plastik, metal ve bunların karışımlarından üretilmektedir. Paletler, mm’lik ölçülerle üretilip evrensel olarak standart yoktur. Her ülkenin kendine göre ürettiği palet boyutları bulunur ve palet ismi üretildiği ülkenin ismini ön ek olarak alır. Örneğin Kuzey Amerika’da üretilen bir palet ” Kuzey Amerika paleti” ismini alır. Paletler taşımacılığın vazgeçilmez unsurlarıdır ve ürünlerin kolaylıkla ve sorunsuz taşınmalarına yardımcı olurlar.

 

 Paletler ne işe yararlar?

 

Paletler her şeyden önce zamandan tasarruf etmemizi sağlarlar. Taşıma sırasında olabilecek darbelere, çizilmelere ve kırılmalara karşı taşınılan malları korurlar. Firmalara da avantaj sağlarlar. Firmaların işçi maliyetlerinin azalmasına neden olurlar. Çünkü işçi sayısının azalmasına olanak tanır. Paletler, ayrıca ürünlerin taşımasını kolaylaştırırlar. Depodaki ürünlerin düzenliliğini sağlarlar. Düzenli bir taşımacılık sağladıkları gibi ürün yerleştirilmesinde kolaylık tanırlar. Paletler, ayrıyeten depodaki ürünlerin doğal afetlere özellikle de sele karşı korurlar.

 

Paletlerin türleri nelerdir? Ve en çok tercih edilen palet türleri hangileridir? Peki, neden bu tür paletler daha çok tercih edilirler?

 

Paletlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Çünkü paletler tahta, plastik ve metalden yapıldıkları gibi bunların çeşitli karışımlarından da üretilebilmektedirler. Bunların arasında en çok kullanılanları Euro, Ahşap ve Plastik paletlerdir. Bu üç palet hem çok üretilirler hem de uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Bunların arasında en çok plastik palet tercih edilmektedir. Nedeni ise plastik paletlerin ucuz olduğu kadar hafif malzemeden yapılmış olmalarıdır. Plastik paletlerin taşınması kolaydır.

 

Plastik paletler daha kolay üretilirler. Seri üretime diğerlerine göre daha uygundur. Tahta paletlerin tercih edilmesinin nedeni ise doğaya geri kazandırabilmeleridir. Tahta paletinizin ömrü bittiğinde çöpe atmazsınız. Onu değerlendirebilirsiniz. Plastik ve euro paletler ise doğaya geri kazandırılamazlar. Euro paletlerin tercih ve üretilme nedenleri daha kaliteli ürün olmalarından dolayı ömürlerinin uzun ve daha kaliteli hizmet verebilmeleridir. Euro paletlerin tahta ve plastik paletlere karşı daha ağır olmaları bir dezavantajıdır. İstanbul Palet firmamız ise isteğe göre istenilen sayıda palet üretimi yapabilmektedir.

 

Paletler nasıl üretilir ve ne gibi işlemlere tabi tutulurlar?

 

Paletler, özel üretimin malzemeleridir. Üretiminde seri üretim olabileceği gibi küçük işletmelerde manuel üretim de olabilmektedir. Paletlerin genel bir özellikleri ise kullanılan çivilerinin nervürlü yani burgulu olmasıdır. Ayrıca zararlı bakterileri bünyesinde barındırmasın diye de ısıl işlemlerden ve fumigasyon işleminden geçirilirler.