Euro Palet İmalatı

Euro Palet İmalatı

Ambalajların en önemli parçalarından birisi olan paletler, paketlenmiş ürünlerin transpalet yardımı ile kolay bir şekilde taşıma işleminin yapılabilmesi için üretilmektedir. Paletler en çok ahşap malzemelerden üretilirler. Paketlenmiş ürünlerin bir yerden bir yere nakledilmesi gerçekten zor ve ciddi bir iştir. Çünkü firmalar ürünlerin hasar görmeden kendilerine teslim edilmesini istemektedirler.

 

Taşınma sırasında herhangi bir zarar görme durumunda taşıma şirketi hasarı karşılamak zorundadır. Hasar karşılamanın yanında firmanın taşıma şirketine olan güveni de zarar görecektir. Böyle durumlarla karşılaşılmak istemeyen taşıma şirketleri paketlenmiş ürünlerin sağlam bir şekilde yerine ulaşması için palet kullanmaktadırlar. Ürünlerin yalnızca hasarsız taşınması önemli değildir ayrıca zamanında yerine teslim edilmesi de çok önemlidir.

 

Paletlerin imalatı ahşap ve Euro palet imalatı olarak ayrılmaktadır. Euro paletleri diğer paletlerden ayıran özellikler bulunmaktadır. Euro palet imalatı yapılırken üretiminde kurutulmuş ahşap kullanılmaktadır. Böylece mantar oluşumu ve böceklenme gibi istenmeyen kötü durumlarla karşılaşma gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Tamamen çevre ile dost bir üründür.

 

Euro Paletler 

 

Ticaret yapan ülkeler için favori olan Euro paletler kullanım kolaylığı açısından çok tercih edilmektedir. Damgalar nedeniyle diğer paletlerden ayrılmaktadır. Genel olarak Euro paletlerin ölçülerine bakıldığında belli standart ölçülere sahip olduğu görülmektedir. Ama istenirse eğer standart olan ölçülerde de değişiklik yapılabilir.

 

Genellikle kavak ve çam ağaçlarından Euro palet imalatı yapılmaktadır. Bu nedenle ürünlerin ağırlıkları tam olarak bilinmemektedir. 25 ile 30 kg arasında değişme göstermektedir. Birden fazla yükü üzerinde barındırabilme özelliğine sahiptir. Ticaret alanında çok çok gerekli bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır.

 

Posted in Palet Blog and tagged , .