Euro Palet

Euro Palet

Euro Palet alanında yıllardır verdiğimiz hizmet bize tecrübenin yanı sıra mutlu müşteriler de kazandırmıştır. İhtiyaçlara uygun profesyonel çözümler üreterek sizlerin memnuniyetini kazanmak asli görevimizdir. Bu nedenle Eur palet ihtiyaçlarınız için tam hizmet anlayışı ile sizlere çözümler sunabilmekteyiz.

Bu ürün Avrupa standartlarına göre belirlenmiştir. Yapımı aşamasında ne tür malzeme kullanacağı kalitesi saptanarak ilgili standarda göre yapılması bu şekilde Epal palet olarak tanımlanmaya başlanmıştır. İlgili standardı olan UIC 435-2V ye göre ürün yapılması devam etmektedir. Bu standarda göre ölçüler 80 x 120’dir. Bu ürün farklı ülkelere göre ölçülerde ve standartta değişiklik göstermektedir. Kanada, Meksika gibi ülkelerde ölçü 100 x 120 olmaktadır. Bu standartlar altında üretimler yapılmaktadır. Ahşap, sunta, plastik ve çelik gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Kullanım alanına ve maliyetine göre tercihlerde satışları bulunmaktadır.

Euro Palet Çeşitleri

           Euro palet diğer palet çeşitlerine göre dar olur. Bu yüzden maliyeti de diğerlerine göre daha düşük olmaktadır. Kullanım alanı çok geniş olduğu görülmüştür. Lojistik sektöründe, depolamada, dekorasyon gibi alanlarda kullanımı önem arz etmektedir. Lojistik ve depolama sektöründe daha çok kullanıldığı görülmüştür. Depolamada ürünler rafa bu şekilde konulmaktadır.

Ürünlerin toplanması da bu şekilde yapılmaktadır. Taşımaların çoğu bu ürün üzerinde gerçekleşmektedir. Ürünlerin taşıma esnasında dağılmasını önlemesi ve birden fazla ürünü aynı anda alarak zamandan tasarrufu da sağlamaktadır. Daha çok küçük hacimli ürünlerin taşınması için yapılmıştır. Adının verdiği özel standardın olması nedeni ile farklı bir ürün üretimin yapılmaması adına Avrupa Derneği ( EPAL ) adında bir dernek kurarak yasak üretimin önüne geçmeyi başarmışlardır.

Ürün üzerlerinde kendilerine özel damga bulundurarak geri dönüşüme de katkıda bulunmuşlardır. Bazı müşterilerin kendi markalarının bulunduğu ürünlerde üretilmektedir. Yine ilgili standartlar altında ve izinler ile yapılarak markaların isimlerini verebilmektedirler. Hasarlanma durumunda toplu olarak depolarda ürünler tadilata gönderilir ve tadilatı yapılır tekrar kullanılacak hale gelir ve tesislerde fazla maliyetin önüne de geçilmiş olunur. Ya da farklı alanlarda kullanımı yapılarak değerlendirilmeye alınır.

           Euro Palet, Dekorasyonda kullanımı ise evlere değişik havaya sokan kimsenin aklına gelmeyen değişik uygulamalar yaparak insanları bu konuda kendine çeken dekorasyonlar yapılmıştır. Örnekleri birçok dekorasyon sitelerinde mevcuttur. Çoğu insanlar artan ya da hasarlanan paletlerden bahçelerine odalarına değişik şekilde kullanılacak ürünler yapmaktadırlar.

Masalar, yataklar, oturmak için alanlar gibi güzel ürünler de yapılmaktadır. Bu şekilde geri dönüşümü desteklemişte olmaktayız. Bu sene moda olan ahşap ürünler bütün evlerde yerini almış bulunmakta. Artık herkes doğallıktan yana olduğu ve abartıya kaçmayacak şekilde evlerinde düzenlemeler yapmaktadırlar.