İhracat Sandığı İmalatı

İhracat Sandığı İmalatı

Özellikle uluslararası ticaretlerde ihraç edilen malın standartları kadar paketleme ve nakliye koşulları da oldukça önemlidir. Avrupa Birliği’nin getirdiği bu standartlara uyulmadığı takdirde gümrüklerde mallar kabul edilmemekte ve ihracat gerçekleşmemektedir. İhracat sandıklarında dikkate alınması gereken standartlar şunlardır;

 

– İhracat sandığının üretildiği ağacın cinsi

 

– İhracat sandığının üretildiği ahşabın nem oranı

 

– İhracat sandığının üretileceği çeşidine göre ebatlara uygunluğu

 

– İhracat sandığının üretiminde kullanılan çivilerin standartlara uyguluğu

 

İlk aşamada ihracat sandığı imalatı konusunda baz alınacak kriterler bunlardır. İkinci aşamada ihracat sandıklarının ihraç edilecek ürünlere göre uygunluğu belirlenmelidir ve ona uygun sandıklar seçilmelidir.

 

İhracat sandıkları çeşitleri şunlardır;

 

– Ahşap ihracat sandığı

– Ahşap kafes sandık

 

İhraç edilecek ürünlerin cinsine göre ihracat sandıklarının ebatları ve şekilleri değişmektedir. Ahşap ihracat sandıkları firmanın ihtiyacına göre bölmeli, bölmesiz olarak üretilebilmektedir. Ayrıca kafes sandıklar da gene aynı şekilde ihtiyaca uygunluk yönünde görüntü olarak farklılıklar da gösterebilmektedir. Bu sebeple ihracat sandığı imalatı firmanın ihtiyaçlarına göre belirlenmekte ve uluslararası standartlar göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Ürünlerin güvenle zarar görmeden ve kolaylıkla taşınması için ihracat sandıkları üretimi dikkatle ve özenle yapılmaktadır.

 

İhracat sandığı fiyatları da bu değişen ihtiyaçlar doğrultusunda değişmektedir. Kullanılan malzemelerin yanı sıra ihracat sandıklarının ebatlarına ve çeşitlerine göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Unutulmamalıdır ki piyasa fiyatlarının altındaki ihracat sandıkları, ihracat standartlarına uygunluk göstermemektedir ve taşıma esnasında güvenli bir nakliye sağlamamaktadır ve taşıma esnasında yaşanabilecek kazalar firmayı çok daha büyük bir zarar ile karşı karşıya bırakacaktır.

 

Posted in Palet Blog and tagged .