İstanbul Palet İmalatı

İstanbul Palet İmalatı

Palet üretimleri ve kullanım aşamalarına göre değişik standartlarda üretilmektedir. Ülkemizde her alanda palet üretimi yapılmakta olup sırf bu işi yapan firma sayısı oldukça fazla durumdadır. Her alanda ve farklı ebatlarda üretimi yapan istanbul palet imalatı bu alanda lider konumdadır. İstanbul palet imalatı plastik, metal ve ahşap olmak üzere farklı alanlarda üretim yapmaktadır. Paletler her sektörde kullanılmakta olup kullanım alanlarındaki eşyaların daha az yer kaplamalarına neden olmaktadır.

 

Ayrıca istiflemenin daha kolay yapılmasına neden olan paletler hemen hemen tüm sektörlerde kullanılmaktadır. Sanayinin her alanında kullanılan paletler sevkiyat esnasında taşıması yapılan ürünlerin oynamasını, kırılmadan daha sağlıklı şekillerde varış noktasına ulaşmasında oldukça önemli olmaktadır. Firmaların tercihlerine göre her türlü üretimi gerçekleştiren istanbul palet imalatı açık, kapalı ve ayaklı paletleri üretmektedir. Özellikle firmalar tarafından en çok tercih edilen palet türü ise ahşap paletler olmaktadır.

 

Ekonomik Palet Fiyatları

 

Fiyat olarak da gayet ekonomik olan ahşap paletler her hangi bir hasar durumunda yeniden sağlam parçalarının geri dönüşüm imkânı bulunmaktadır. Bu diğer paletler için söz konusu değildir. Plastik paletler herhangi bir hasar karşılığında direk çöp olmaktadır.

 

Maliyet olarak ortalama 10 Türk lirası olan ahşap paletler hem fiyatları ile hem de kullanımları ile her sektörden fazla miktarda kullanılmaktadır. Son sistem makinalar ile üretilen paletler belirli ölçü kalıplarına göre şekillenmektedirler. Firma ihtiyaçlarına göre parti şeklinde hazırlanan paletler üretim bitiminde firmalara teslimatları sağlanmaktadır.

 

Posted in Palet Blog and tagged .