Ahşap Palet

Ahşap palet, Endüstrinin hemen tüm kollarında ambalajlama büyük önem taşımaktadır. Sadece hijyen ve ürünü koruma altına alma değil, ürünlerin gerek görselliği gerekse güvenli bir şekilde adreslere taşınmasını sağlar. Ambalajların nakliyatında ise kuşkusuz paletler öne çıkmaktadır. Özellikle büyük hacimli nakliyat gereksinimleri paletler vasıtasıyla halledilir. Forklift aracılığıyla yapılan nakliyat işlemlerinde paletler ana işlevsel rol üstlenir. Tabi paletler kendi içlerinde de çeşitlere ayrılır.

 

ahşap palet

ahşap palet

 

Bunda ise taşınacak ürün ve mesafe gibi hususlar önemli rol oynar. Bu açıdan palet çeşitleri Ahşap, Euro ve Plastik olarak kullanılmaktadır. Bu paletler kendi içinde de farklılık gösterir. Forklift aracılığıyla taşınmasında iki ya da dört girişli olarak nakledilebilmektedir. Tüm palet çeşitlerinde standartların belirlenmesindeki temel husus ise ebatları olup boy ve genişlik başlıca kriterlerdir. ISO palet sınıflandırılmasında 6 palet standardı belirlenerek dünyada yaygınlaşmıştır.

 

Bu 6 sınıfta en çok dikkat edilen husus ebatlardır. Ağaç Palet standardında da bunlar geçerlidir. Tabi ağaç paletlerin standardlaşmasında Kuzey Amerika’da farklılaşabilmektedir. Ancak bu 6 sınıf ağaç palet ölçüsü Amerika’da dâhil olmak üzere en yaygın kabul edilendir. Bununla birlikte ölçü dışında, Avrupa Birliği iş dünyasının palet gereksinimlerini kendi kurallarına uygun hale getirmiştir.

 

Ahşap Palet Nedir ?

Özellikle de piyasa içerisinde en çok kullanılan palet çeşidi hiç şüphesiz ahşap palet çeşitlerdir. Bu tür palet çeşitler eğer son derece kaliteli bir üretim sürecinden geçip müşterinin eline ulaşır ise o zaman da üretilen her ürün adına birbirinden farklı palet çeşitleri son derece büyük bir güvenlik sunmaktadır. Ve elbette bunun için de en önemlisi bu tür palet çeşitlerinin üretimini yapacak olan firmanın büyüklüğü ve kaliteli üretim yapısıdır. Bunun için de siteye giriş yaparak bu son derece kaliteli firmanın palet konusundaki her türlü palet çeşitlerine bakılabilir ve en kısa süre içerisinde sipariş edilebilir.

Ayrıca birbirinden farklı ahşap palet ürünleri bu alanda son derece büyük bir tecrübe kazanmış ve aynı zamanda büyük bilgi sahibi çalışanlar eşliğinde üretim yapılmakta ve bu üretimden çıkan tüm ürünler en kısa süre içerisinde ve son derece hızlı bir şekilde teslim edilmektedir. Bunun için de tek yapılması gereken bu kaliteli firmanın palet çeşitlerinden biran önce sipariş vermekte ve aynı derecede büyük bir kalite ile tanışmaktır.

 

Ahşap Palet Çeşitleri

Her türlü alanda üretimi yapılan tüm ürünler taşınma noktasına gelindiği zaman alt kısımlarına yerleştirilen birbirinden farklı ve kaliteli palet çeşitleri sayesinde bir yerden her hangi bir yere son derece kolay bir şekilde taşınma imkânı sunmaktadır. Bu yüzden her ürün üretimi çeşidi adına ürünleri istiflenmesi, bir araya getirilmesi ya da birçok farklı yere taşınması noktasında paletler son derece önemli bir yere sahiptir.

Her sene üretim hattını biraz daha genişleten bu kaliteli firma bünyesinde buna paralel olarak da her sene birçok değişik alandan müşteri bu kaliteli firma ailesine katılmakta ve son derece olumlu geri dönüşler yaşanmaktadır. Bu yüzden bu tür kaliteli ahşap palet ürünleri ya da daha birçok değişik palet çeşitleri adına en doğru hiç şüphesiz burasıdır. Üstelik İstanbul gibi son derece büyük bir şehirde her türlü ürün üretimi adına ihtiyaç duyulan tüm palet çeşitleri istenilen her hangi bir sayıda üretilmektedir. Aynı zamanda çevre il ve ilçeler adına da hizmet verilmektedir.

 

Ahşap Palet İmalatı

Paketleme ve taşımada kullanılan ahşap paletler, kullanım ve nakliye kolaylığının yanı sıra uygun fiyatları ile de firmalar açısından en çok tercih edilen üründür. Ahşap paletler sonradan da kullanılabilme özelliğine sahiptir ve firmaların sonraki nakliyelerinde de kullanılma imkânı sağlar.

Ancak her firmanın farklı özellikteki ürünler ürettiğini göz önüne alırsak, ahşap palet imalatı sırasında belirli standartlar uygulanmaktadır. Bu standartlar sayesinde tüm firmalar tarafından kolaylıkla tercih edilebilen ve kullanılabilen ahşap paletler için baz alınan standartlar şu şekildedir;

– Kullanılacak ahşap; Palet üretiminde kullanılacak ahşabın cinsi dayanıklı bir ağaç türünden olmalıdır. Dayanıklı olmayan ağaçlardan üretilen paletler yüklere karşı dayanıklı olmaz ve çok kısa sürede kırılır ve zarar görür. Ahşabın nem oranı da belirlenmiş standartlara uygun olmalıdır. Paletin nem oranı ahşabın dayanıklılığını oldukça etkileyen bir kriterdir. Düşük nem oranına sahip ahşaplardan üretilen paletler çabuk kırılır. Yüksek nem oranına sahip paletler ise taşınacak ürünlerin nem dolayısıyla zarar görmesine ve bozulmasına neden olur.

 

Ahşap Palet Standartları

– Kullanılacak çivi; Ahşap paletlerde kullanılacak çivilerde ahşabın kalitesi kadar önemlidir. Standartlarda belirlenen özellikle uymayan çivilerden üretilmiş paletler, taşıma esnasında yerinden çıkarak paketlerin dağılmasına ve kazalara neden olmaktadır. Bu sebeple ahşap palet imalatı sırasında kullanılacak çiviler dayanıklı, belirtilen ebatlarda ve özelliklerde olmalıdır.

Ahşap paletler belirli standartlarda üretilmesine karşın, firmaların ihtiyaçları doğrultusunda istenilen ebatlarda da üretilebilmektedir. Ahşap paletler maliyet açısından da uygundur ve firmaların bütçelerini zorlamaz.

 

Ahşap Palet Fiyatları

Nakliye sektöründe, en büyük sorunlardan biri malların yüklenmesiydi. Palet sisteminin icad edilmesi ile birlikte, nakliye işleri son derece kolay hale gelmiştir. Kullanışlı olması ve hızlı nakliye sistemi ile paletler vazgeçilmez nakliye malzemesi haline gelmiştir. Paletler, plastik, çelik, unta, metal, fiber ve çelik malzemeden üretilmektedir.

 

1930’lu yıllardan sonra oldukça rağbet gören paletler, hızlı nakliyenin adresi olmuştur. Yük birleştirme tavası ile yüklerin paletlere yüklenmesi oldukça kolay bir hale gelmiştir. Forklift çatallarının rahat gireceği şekilde üretilen paletler, yüklerin güvenli bir şekilde dizilmesi için özel dizayn edilmiştir. Çevre dostu ahşap paletler, uygun ahşap palet fiyatları ile en çok kullanılan paletlerdir. Küçük parçaların sağlam bir kutuya konması ve uygun bir şekilde paletlere dizilmesi ile güvenli bir şekilde taşınabilmektedir. Özel dizaynlı paletler, özürsüz ağaçlardan üretilmektedir. Sunta paletler, suya dayanıksız olduğu için, içeride kullanılır.

 

Neden Ahşap Palet ?

-20 nemlilik oranını geçmeyen ve 650 kg/m3 yoğunluk ile keresteler oldukça sağlamdır. Üst ve alt kademeden oluşan paletler, 100×120 cm ebatları ile standart olarak üretilmektedir. İki taraflı ve dört taraflı palet seçenekleri ile forklift çatallarının rahat girmesi için özel olarak imal edilmiştir. İki taraflı paletlerde, forklift iki taraftan girebilmektedir. Dört taraflı paletlerde, forklift dört yandan da yükü almak için çatalları ile girebilmektedir. Krişli ve bloklu olmak üzere iki tasarımla ahşap paletler üretilmektedir.

İki yönlü, iki basamaklı, ters yüz edilemeyen, kirişi olan paletler, düz çevrilemeyen, çift taraflı, ters, kirişli palet, İki taraflı ve kirişli, ters olan düz olarak çevrilemeyen palet, ters olan ve düz çevrilemeyen 4 taraflı iki sıralı palet, 1 katlı, 1 sıralı ve iki yönlü palet, tersine döndürülemeyen, 1 katlı, 2 sıralı, 2 yönlü kirişli palet, her iki yüzüde kullanılabilen, çift bölme kanatlı, 2 yönlü palet, blok halinde, tersi olmayan, iki kademeli, 4 yönlü palet çeşitleri ile üretilmektedir.

Sanayinin gelişmesine çok büyük katkısı olan hızlı ve güvenli nakliyat, bu hıza paletlerin icadı ile ulaşmıştır. Paletler sayesinde, Avm gibi büyük alış-veriş yerlerine mal indirme-bindirme işlemleri oldukça kolaylaşmış, Avm’lerin nakliyat maliyetleri düşmüştür. Paletlerin forklift ve palet arabası gibi araçlarla son derece uyumlu olmakla birlikte, ahşap palet fiyatları uygun bir şekilde sunulmaktadır.

 

Ahşap Palet İmalatçısı

Ahşap palet bugün için iş dünyasında çok tercih edilen palet özelliğini korumaktadır. Üretim sürecindeki taşımalarda, ihracat nakliye işlemlerinde, alışveriş merkezleri ya da gıda, inşaat ürünleri vb satış noktalarında ahşap paletlere büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Ahşap paletin organik olması aynı zamanda anti bakteriyel özelliğini verir. Ahşap paletlerin bu denli yaygın olmasında önemli etken ise dayanıklılığıdır. Bu dayanıklılıkta çelik çivilerle sağlamlaştırması etkili rol oynar. Ahşap Palet ölçülerine bakıldığında ise, 80×120, 100×120, 110×130, 70×100, 60×80 gibi farklı değerler çıkmaktadır.

Aslında ürün çeşidi ve sayıca hacmine göre bu ölçüler değişkenlik göstermektedir. Büyük palet, kadronlu, takozlular, ters çakım kadronlu gibi de tasnif edilmektedir. Özetle ahşap palet gerek organik ham maddesi gerekse ölçülere kolayca ayrılabilmesi ve elbette sağlamlığıyla en yaygın kullanılan palet türüdür. Kuşkusuz paletlerin en çok kullanıldığı alan ise ihracat faaliyetleridir. Paletler; ürünlerin ihracat firmasından çıkışından limana ve oradan da alıcı firmanın teslim noktasında boşaltılmasına kadar ihtiyaç duyulan üründür.

 

İkinci El Ahşap Palet Fiyatları

Sitemizde ikinci el ahşap palet fiyatları hakkında her şey bulabileceğinizden kesinlikle emin olabilirsiniz. Hem de ahşap paletlerin sıfır palet ve Euro palet gibi daha birçok adı ile satışı yapılmaktadır. Ahşap paletlerin ebatları ise 110×130 ve 100×120 şeklinde olan ahşap paletlerden oluşmaktadır.

Firmamız hem bakımını ve hem de onarımını yapmaktadır. İkinci el olduğuna bakmayın gerçekten de çok temiz paletlerdir. İkinci el ahşap paletler kredi kartı ile taksit yapılmaktadır. Bu fırsatı kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederim. Tertemiz bir şekilde ahşap paletlerin fiyatları altı yüz liradır. Ahşap euro paketler ise yedi yüz liradır. İstediğiniz paketler tekerlekli masa modelinde ise o zaman fiyatı üç yüz liradır.

Call Now Button
WhatsApp WhatsApp Bize Yazın