Euro Palet

Euro Palet alanında yıllardır verdiğimiz hizmet bize tecrübenin yanı sıra mutlu müşteriler de kazandırmıştır. İhtiyaçlara uygun profesyonel çözümler üreterek sizlerin memnuniyetini kazanmak asli görevimizdir. Bu nedenle Eur palet ihtiyaçlarınız için tam hizmet anlayışı ile sizlere çözümler sunabilmekteyiz.

euro palet

 

120 x 100 euro palet

Bu ürün Avrupa standartlarına göre belirlenmiştir. Yapımı aşamasında ne tür malzeme kullanacağı kalitesi saptanarak ilgili standarda göre yapılması bu şekilde Epal palet olarak tanımlanmaya başlanmıştır. İlgili standardı olan UIC 435-2V ye göre ürün yapılması devam etmektedir. Bu standarda göre ölçüler 80 x 120’dir. Bu ürün farklı ülkelere göre ölçülerde ve standartta değişiklik göstermektedir. Kanada, Meksika gibi ülkelerde ölçü 100 x 120 olmaktadır. Bu standartlar altında üretimler yapılmaktadır. Ahşap, sunta, plastik ve çelik gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Kullanım alanına ve maliyetine göre tercihlerde satışları bulunmaktadır.

 

Euro Palet Fiyatları

Birçok farklı ürün adına palet çeşitleri üretimi yapılmaktadır. Bunlar arasında tahta palet çeşitleri ya da plastik palet çeşitleri ve ikinci el palet çeşitleri gibi birçok farklı paletler adına yapılacak olan talepler gün geçtikçe daha da artmaktadır. Bunun nedeni ise üretimin her geçen gün daha da büyümesi nedeniyledir.

Bununla birlikte elbette her tür ürünler adına da birbirinden farklı palet çeşitler de taşıma ya da bir araya getirilerek istifleme noktasında büyük bir ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için de tek yapılması gereken bu son derece büyük ve kaliteli firma bünyesinde istenilen her hangi bir palet çeşidi adına sipariş vermektir.

Üstelik diğer birçok firmaya nazaran son derece uygun euro palet fiyatları ya da diğer birçok değişik paletler adına en uygun fiyatlar bu büyük ve kaliteli firma bünyesinde müşterileri beklemektedir. Ayrıca bu en uygun fiyatlar yanında üretim adına en kaliteli malzemeler kullanılmakta ve son derece üst düzey palet çeşitleri üretimi yapılmaktadır.

 

Euro Palet İmalatı

Paletlerin imalatı ahşap ve Euro palet imalatı olarak ayrılmaktadır. Euro paletleri diğer paletlerden ayıran özellikler bulunmaktadır. Euro palet imalatı yapılırken üretiminde kurutulmuş ahşap kullanılmaktadır. Böylece mantar oluşumu ve böceklenme gibi istenmeyen kötü durumlarla karşılaşma gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Tamamen çevre ile dost bir üründür.

Ambalajların en önemli parçalarından birisi olan paletler, paketlenmiş ürünlerin transpalet yardımı ile kolay bir şekilde taşıma işleminin yapılabilmesi için üretilmektedir. Paletler en çok ahşap malzemelerden üretilirler. Paketlenmiş ürünlerin bir yerden bir yere nakledilmesi gerçekten zor ve ciddi bir iştir. Çünkü firmalar ürünlerin hasar görmeden kendilerine teslim edilmesini istemektedirler.

 

Euro Palet Ölçüleri

Uluslararası en yaygın kullanılan ölçüsü 80*120 cmdir. Belirli bir ortalama ağırlık söylenilmesi gerekirse 25 ila 30 kg olan euro paletler ağırlık olarak binden fazla yükü taşıyabilmektedir. Ham maddesinde kullanılan kurutulmuş ahşap sayesinde bakterileri, mantarı euro palet üzerinde bulundurmamaktadır. Bu ölçü kullanımı genelde standarttır. Euro paletler, montajlamasından kullanılan çivinin kalitesine kadar paletin dayanıklılığı maksimum seviyeye çıkartacak cinstendir.

 

Euro palet üretiminin gerçekleşmesi için yetki dâhilinde olması ve uluslararası gözetim şirketleri tarafından kontrol edilmektedir. Euro paletlerin maliyeti düşük ve çevreci bir palet çeşididir. Euro paketin geri dönüşümlü olup tamir edilebilir özellikte oluşu ikinci el alma imkânını yaratır. İkinci el euro palet fiyatları kalitesine göre değişerek şirketler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Standart oluşu, her sektör tarafından kullanılabilir oluşu sebebiyle ikinci el euro palet fiyatları zaman zaman artışa geçmektedir.

 

Euro Paletlerimizin Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Euro paletlerimiz sağlamlık ve dayanıklılık sağlamaktadır.

Euro paletlerimiz çevre dostu olduğu için kullanım süreleri bittiği zaman doğaya tekrar kazandırılabilirler.

Euro paletlerimizi uluslararası standart boyutlarda, seri olarak üretmekteyiz. Bu nedenle Euro paletlerimiz diğer palet türlerinden ayrılmaktadır.

Euro paletlerimizin standart ölçüleri 80x120x12 cm olarak belirlenmiştir.

Euro paletlerimizin yapımında kullanılan malzemeler çam ya da kavak ağaçlarıdır.

Euro paletlerimizin ortalama ağırlıkları 20-30 kilogram arasındadır.

Euro paletlerimiz ağır malzemelerin taşınması için idealdir.

Paletlerimizin üzerinde 1 tondan fazla yük taşınabilir.

Dayanıklı olduklarından dolayı kullanım ömürleri çok uzundur.

Paletlerimizin üretiminde TSE standartlarına uygun çiviler kullanılmaktadır.

Daha sağlam olması için Euro paletlerimizde nürveli yani burgulu özel üretim çiviler kullanılmaktadır.

Euro paletlerimizin üretiminde ağırlıklı olarak makine gücü kullanılmaktadır.

Euro paletlerimiz üretiminden sonra ısıl işlemlere maruz bırakılmaktadır. Bu sayede zararlı canlıların (mantar ve böcek gibi) depolama ve bir ülkeye ya da şehre taşınması sırasında ürünlerinizi ve paletlerimiz korunmaktadır.

Arda Palet olarak müşterilerimize hem sıfır hem de ikinci el olarak Euro palet satışı gerçekleştirmekteyiz.

Euro palet fiyatı peletlerimizin sıfır ve ikinci el olmalarına göre değişiklik göstermektedir. Kullandığınız paletlerinizi alıyoruz ve gerekli onarımları yaptıktan sonra sıfır gibi satmaktayız. Ayrıca bu ikinci el Euro palet fiyatları sıfırlarına göre neredeyse yarı yarıya fark etmektedir.

Euro paletlerimizin köşeleri ovaldir. Bu sayede hem kolay kullanım sağlamaya yardımcı olmakta hem de indirme-taşıma gibi işlemler sırasında avantaj sağlamaktadır. Tüm paletlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek, uzmanlarımızın görüşlerini almak için bizimle iletişime geçebilir, ardapalet.com.tr internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Euro Paletler 

Ticaret yapan ülkeler için favori olan Euro paletler kullanım kolaylığı açısından çok tercih edilmektedir. Damgalar nedeniyle diğer paletlerden ayrılmaktadır. Genel olarak Euro paletlerin ölçülerine bakıldığında belli standart ölçülere sahip olduğu görülmektedir. Ama istenirse eğer standart olan ölçülerde de değişiklik yapılabilir.

 

Genellikle kavak ve çam ağaçlarından Euro palet imalatı yapılmaktadır. Bu nedenle ürünlerin ağırlıkları tam olarak bilinmemektedir. 25 ile 30 kg arasında değişme göstermektedir. Birden fazla yükü üzerinde barındırabilme özelliğine sahiptir. Ticaret alanında çok çok gerekli bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır.

 

Euro Palet Çeşitleri

Euro palet diğer palet çeşitlerine göre dar olur. Bu yüzden maliyeti de diğerlerine göre daha düşük olmaktadır. Kullanım alanı çok geniş olduğu görülmüştür. Lojistik sektöründe, depolamada, dekorasyon gibi alanlarda kullanımı önem arz etmektedir. Lojistik ve depolama sektöründe daha çok kullanıldığı görülmüştür. Depolamada ürünler rafa bu şekilde konulmaktadır.

Ürünlerin toplanması da bu şekilde yapılmaktadır. Taşımaların çoğu bu ürün üzerinde gerçekleşmektedir. Ürünlerin taşıma esnasında dağılmasını önlemesi ve birden fazla ürünü aynı anda alarak zamandan tasarrufu da sağlamaktadır. Daha çok küçük hacimli ürünlerin taşınması için yapılmıştır. Adının verdiği özel standardın olması nedeni ile farklı bir ürün üretimin yapılmaması adına Avrupa Derneği ( EPAL ) adında bir dernek kurarak yasak üretimin önüne geçmeyi başarmışlardır.

Ürün üzerlerinde kendilerine özel damga bulundurarak geri dönüşüme de katkıda bulunmuşlardır. Bazı müşterilerin kendi markalarının bulunduğu ürünlerde üretilmektedir. Yine ilgili standartlar altında ve izinler ile yapılarak markaların isimlerini verebilmektedirler. Hasarlanma durumunda toplu olarak depolarda ürünler tadilata gönderilir ve tadilatı yapılır tekrar kullanılacak hale gelir ve tesislerde fazla maliyetin önüne de geçilmiş olunur. Ya da farklı alanlarda kullanımı yapılarak değerlendirilmeye alınır.

Euro Palet, Dekorasyonda kullanımı ise evlere değişik havaya sokan kimsenin aklına gelmeyen değişik uygulamalar yaparak insanları bu konuda kendine çeken dekorasyonlar yapılmıştır. Örnekleri birçok dekorasyon sitelerinde mevcuttur. Çoğu insanlar artan ya da hasarlanan paletlerden bahçelerine odalarına değişik şekilde kullanılacak ürünler yapmaktadırlar.

Masalar, yataklar, oturmak için alanlar gibi güzel ürünler de yapılmaktadır. Bu şekilde geri dönüşümü desteklemişte olmaktayız. Bu sene moda olan ahşap ürünler bütün evlerde yerini almış bulunmakta. Artık herkes doğallıktan yana olduğu ve abartıya kaçmayacak şekilde evlerinde düzenlemeler yapmaktadırlar.

 

İkinci El Euro Palet

Üretim aşaması tamamen uluslararası kurallara göre yapılan bu son derece kaliteli palet çeşidi, özellikle de diğer birçok farklı palet çeşidine göre kesinlikle belirlenmiş kalite standartlarına göre hazırlanmaktadır. Özellikle de üretim aşamasında kullanılan tahtasından çivisine ya da montajlama kısmına kadar her şey en yüksek kalitede bir üretim yapılmaktadır.

Bunun yanı sıra ayrıca en büyük özelliklerinden biri ise standart bir üretim olduğun için birçok farklı yerde son derece rahat bir şekilde kullanma olanağı sunmaktadır. Bu nedenden dolayı da ikinci el euro palet çeşitleri de özellikle de bu oldukça iyi kalitesi sayesinde uzun bir süre kullanılma olanağı vermektedir.

Son zamanlarda çok sık bir şekilde kullanılmaya başlanan birbirinden farklı ikinci el palet çeşitleri, özellikle de mali açıdan zorda olan birçok farklı şirket adına ya da buna paralel olarak maliyetlerini daha aşağı indirmek isteyen tüm şirketler de ürünleri adına kullanmayı tercih ettikleri ürün hiç şüphesiz bu ikinci el paletlerdir.

 

Akademik bilgi almak için tıklayın.

Call Now Button
WhatsApp WhatsApp Bize Yazın